Rzekome „dzieło judeo-satanistów” a Księga Estery

Na stronie Gajowego Maruchy forumowicz posługujący się nickiem Olagordon przetłumaczył/a artykuł Eustace Mullinsa pt. „Ukryty holokaust”
Autor wysnuł tezę jakoby „… współczesna historia zaczyna się od Kongresu Wiedeńskiego w 1815 roku, kiedy Żydzi, uwolnieni z gett i niosący ze sobą złoto zgromadzone przez Roszyldów, … wykorzystywali zdobyte bogactwa by zachwiać rządami Europy i skazać je na przerażające odejście w niepamięć.” Biorąc pod uwagę inne tłumaczenia tego indywiduum, osoba podpisująca się jako OlaGordon postawiła sobie za cel demonizowanie Żydów poprzez demonizowanie ksiąg starotestamentowych w sobie tylko znanemu celu. Poniżej załączam fragmenty wpisu/tłumaczenia z moimi uwagami.

„…Pomysł, że ‘pasywni’ dotąd Żydzi, po raz pierwszy w historii, uczą się zabijać, przeczy całej zapisanej historii tej zarazy…
Wiele takich dokonywanych rzezi na ofiarach przez Żydów, zawartych jest w księdze Estery:
ESTERA VIII: 11: „Kiedy król nakazał Żydom, którzy byli w innych miastach, aby zebrali się razem, i stanęli w obronie życia, aby zniszczyć, wyrżnąć, i spowodować by zginęli wszyscy ludzie i prowincje, które by ich atakowały, zarówno dzieci jak i kobiety, oraz by zabrać rzeczy swoich ofiar.” Dlatego żydowska prostytutka używała swojej władzy nad królem, by pozwolił Żydom na masakry, ‘zarówno niemowląt jak i dzieci”, nie tylko w jednym mieście, ale w całym królestwie, ponieważ ‘Żydzi byli w każdym mieście’, tak jak dzisiaj.
Ta biblijna historia opisuje pierwszy przypadek totalnej wojny, w której miały być zabite kobiety i dzieci, w przeciwieństwie do tradycyjnej walki, w których zawodowi żołnierze, przeszkoleni do tego zadania, spotykali się na polu bitewnym by walczyć ze sobą i z honorem wygrać lub przegrać. Żydzi, podobnie jak ich milion dolarów na tydzień apologeci, Pat Robertson i pastor Jerry Falwell, dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić nam, że nie muszą walczyć na polu bitwy, aby zdobyć terytorium, bo Bóg obiecał im ziemię, i ta ‘święta obietnica’ jest jedynym prawem w dzisiejszym świecie. Miejmy nadzieję, że w pewnym momencie Falwell i Robertson pokażą nam prawdziwe dokumenty, na których sporządzono ten historyczny akt.
Do tej pory ignorują wszystkie pytania o dowodach ich fantastycznych roszczeń w imieniu Żydów, i za to otrzymują miliony. Pomimo widocznych wysiłków Falwella i Robertsona w imieniu żydowskiego planu zamordowania świata, okazuje się, że Żyd woli unikać pola bitwy i walki twarzą w twarz, i ukradkiem organizuje rzezie bezradnych kobiet i dzieci.”

„Jeden z najbardziej uderzających elementów tego znanego cytatu z Księgi Estery, JEDYNEJ PRAWDZIWEJ ŻYDOWSKIEJ KSIĘGI BIBLII (moje pogrubienie), i z tego powodu jedynej w której nie występuje bóg, pokazuje, że hasłem Żydów wskazującym na ich znajomość Żydowskiego Planu Morderstwa Świata jest ich pamięć o rzezi niewiniątek, i odzew „miałem dobry dzień”.
Od tamtej masakry, Żydzi zawsze podawali to rozpoznawcze hasło, w jidysz lub w jakimkolwiek języku konkretnego narodu, który planowali przejąć, mówiąc: ‘dobrego dnia’, co oznacza, oczywiście, że „czekamy z niecierpliwością na więcej rzezi kobiet i dzieci Gojów lub bydła Gojów’. Teraz, gdy w USA Żydzi osiągnęli tak ogromną władzę ekonomiczną i polityczną, wydali instrukcje wszystkim swoim pracownikom ogromnej sieci detalicznej branży spożywczej, aptek i sklepów odzieżowych, której są właścicielami w całych Stanach Zjednoczonych, że muszą witać klientów, mówiąc: ‘miłego dnia’.
To pozornie przyjazne i podobno bezsensowne pozdrowienie pozwala Żydowi wiedzieć, że jest w sklepie należącym do Żydów, i że jego właściciele spodziewają się mieć ‘dobry dzień’ w przyszłości, poprzez większą ilość rzezi niewinnych Gojów i bezbronnych kobiet i dzieci. Najważniejszym twierdzeniem w Księdze Estery jest ostrzeżenie, że ‘padł na nich strach przed Żydami’.
Dziś czarny cień nadchodzącej tragedii unosi się nad każdym chrześcijaninem, z powodu strachu przed Żydami, i z powodu ich instynktownej wiedzy o tym, jak bydlę zamknięte w rzeźni, że Żyd zamierza zabić je dla zysku.”

Niezupełnie, pierwszym wypadkiem w Biblli gdzie jest mowa o wyrżnięciu całej miejscowej populacji jest księga Jozuego. W niej JHWH nakazuje hebrajczykom wygubienie ludów mieszkających w Kanaanie, pod pretekstem niewłaściwych praktyk religijnych. Oczywiście, dla współczesnych europejczyków, jest jasne, że to nie może być prawdziwy powód, jako że rozumiemy że Bóg miłujący człowieka nie mógłby nakazać tej rzezi na biedakch, którzy z gorliwości religijnej zajmują się czarami, okultyzmem i składaniem ofiar z ludzi. „Logicznym”, zatem jest że to sami hebrajczycy musieli stosować takie praktyki religijne a nie mieszkańcy Kanaanu. Taki też „logiczny” wniosek można wysnuć z tłumaczeń „Olagoron’a” i jej/jego ekspertów.
Przejdźmy jednak do samej Księgi Estery, która opisuje historię Żyda Mordechaja, królewskiego urzędnika, jego kuzynki Hadassy, Króla Achaszwerosza oraz jego wezyra Hamana.

„Księga, składająca się z 10 rozdziałów, zawiera opowieść o pewnym epizodzie z życia dworskiego, perskiego króla Achaszwerosza (zwanego także Assuerusem, lub Aswerusem, w formie greckiej Kserksesem).
Na jego dworze w Suzie pojawia się młoda Żydówka Estera i po oddaleniu przez króla jego żony Waszti (1 rozdział) Estera zostaje jego żoną. Opiekun Estery Mordechaj (Mardocheusz) zakazał jej wyjawiać swoje pochodzenie.
Odkrywszy spisek przeciw królowi, Mordechaj uprzedza władcę o zamachu na jego życie. Największemu dostojnikowi dworskiemu Agagitowi Hamanowi tymczasem udało się wymóc na królu dekret przeciw Żydom, którzy mieli być zgładzeni (3 rozdział). Estera – po poleceniu Mordechaja (4 rozdział) – stawia się przed królem i jednak przekonuje władcę do cofnięcia dekretu.
Haman traci humor, gdy Mordechaj znów nie chce mu się pokłonić; poleca więc postawić bardzo wysoki pal i postanawia, że namówi króla, by powieszono na nim Mordechaja (5 rozdział). Król czyta kroniki, z których dowiaduje się, że Mordechaj wykrył zamach na jego życie, ale nie został za to nagrodzony, gdy pojawia się Haman, pyta go, co należy uczynić dla osoby, którą król chciałby uhonorować. Haman myśli, że chodzi o niego, toteż podaje wyszukane propozycje, po czym otrzymuje polecenie, aby w ten sposób uczcił Mordechaja (6 rozdział).
Estera wyjawia królowi, że Haman wydał ją wraz z jej ludem na zagładę. Haman zostaje powieszony przez króla (7 rozdział). Mordechaj zajmuje jego miejsce. Żydom król zezwala zgładzić swych wrogów. 14 dnia miesiąca adar Żydzi zabijają 75 000 swoich wrogów. Następnego dnia zgładzono także wszystkich synów Hamana i innych wrogów (8 rozdział).
Na cześć tych zajść wyznaczono święto i dzień odpoczynku dla wszystkich Żydów zwane Purim, które odbywało się od tej pory 14 i 15 dnia miesiąca adar (9 rozdział). Mordechaj zostaje drugą osobistością po królu i działa dla dobra Żydów (10 rozdział).” Powyższy opis został zaczerpnięty z wikipedii ale jest moim zdaniem obiektywny.

Kluczowe jest porównanie dwóch wersetów Ester 3:13 i 8:11:
Ester. 3:13
I wysłano te listy przez gońców do wszystkich prowincji królewskich, że ma się wytępić, pozabijać i wytracić wszystkich Żydów od chłopca do starca, dzieci i kobiety jednego dnia, mianowicie trzynastego dnia dwunastego miesiąca, to jest miesiąca Adar; mienie ich zaś należy zagrabić.
(BW)

Ester. 8:11
Że król zezwolił Żydom po wszystkich miastach zgromadzić się i stanąć w obronie swojego życia, wszystkich zaś zbrojnych jakiegokolwiek ludu czy prowincji wrogo odnoszących się do nich wygubić, pozabijać i wytracić wraz z dziećmi i kobietami, a mienie ich zagrabić.
(BW)

Ciekawe dlaczego apologeci religijnego antysyjonizmu i ich popularyzator „Olagordon” zapomnieli wspomnieć o pierwszym z tych wersetów. Owszem, gdyby w tej „JEDYNEJ PRAWDZIWEJ ŻYDOWSKIEJ KSIĘDZE BIBLII” nie było wersetu 3:13 mielibyśmy całkowite prawo uznać tą interpretację, ale niestety jest. Pan Mullins raczył w swoim artykule napisać:” … to ta wrodzona żądza krwi Żydów doprowadziła do tego, by wybrali na swoje główne „religijne” święto, święto Purim, które celebruje rzeż niewiniątek.” Po pierwsze Purim nie jest głównym świętem judaistycznym, po drugie Purim to nie Rosz Haszana. Wreszcie, po trzecie trudno jest uznać za „niewiniątka” ludzi, którzy korzystając z okazji politycznej, gotowi są wymordować cały naród w tym również kobiety i dzieci, bo wolno.

(SyøTroll)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s