Przypadki Jacka Stasiaka, biznesmena i księdza

O ile jedna za stron nie łże jak najęta (mam na myśli pana Jacka Stasiaka) to wygląda na to, że albo Arcybiskup Jędraszewski jest przepracowany, albo jakiś urzędnik kurii coś sp… Zwłaszcza jeśli budynek został kupiony nie przez pana Stasiaka ale przez fundację, której jest prezesem. Jeśli zaś kupił on i przeniósł własność na fundację, no to ma problem.

“Ksiądz Jacek Stasiak jako osoba prywatna prowadzi bardzo aktywną działalność gospodarczą. Ma dwie prywatne szkoły, księgarnię Pegaz (niedawno zamknięta, najstarsza księgarnia na Piotrkowskiej, dziś to sklep internetowy), jego fundacja prowadzi przychodnię rehabilitacyjną i stomatologiczną oraz Dom Pomocy Społecznej w Ozorkowie (…) Kolejną kością niezgody jest kościół św. Stanisława w Aleksandrowie. Kilkanaście lat temu za symboliczną złotówkę kupił od ewangelików zrujnowaną zabytkową świątynię, przekazał swojej fundacji i ją wyremontował. Kuria uważa, że kościół ma nieuregulowany z nią status i nie powinny być w nim odprawiane katolickie obrzędy. To sformułowanie ks. Stasiak odczytuje jako chęć przejęcia przez kurię atrakcyjnej nieruchomości(…) Ksiądz Stasiak ogłosił, że z powodu złego stanu zdrowia odchodzi na rentę chorobową i jako ksiądz rencista ma prawo nadal odprawiać jedną mszę tygodniowo i nadal będzie to robił w swoim kościele. Abp Jędraszewski odpowiedział suspensą i przypomina, że może go wykluczyć z grona duchownych.”

Cały tekst: (niestety Wyborcza) http://wyborcza.pl/1,75248,14493418,Ksiadz_zlamal_zakaz_biskupa__Oskarza___To_wielka_intryga_.html#TRrelSST#ixzz2elsUdlaP
Oświadczenie prezesa (ks) Stasiaka

Dziennik gajowego Maruchy

Tego lata nie mamy w Polsce szczególnych problemów ani z osami ani z komarami. Wysypało natomiast buntującymi się duchownymi, aspirującymi do miana medialnych celebrytów. Oto obok Wojciecha Lemańskiego i Krzysztofa Mądela TJ gwiazdorzy sobie w najlepsze podłódzki człowiek interesu Jacek Stasiak.

Ów przedsiębiorczy mężczyzna już od dekady prowadzi fundację pn. „Ekumeniczne Centrum Dialogu Religii i Kultur” , którą założył wespół z pastorem luterańskim Mieczysławem Cieślarem.

Fundacja ta najprzód przejęła od ewangelików augsburgskich kościół w Aleksandrowie Łódzkim („kościół św. Stanisława Kostki”), by remontować i użytkować go, a potem rozwinęła swe skrzydła na niwach edukacyjnej, czytelniczej, tudzież gastronomicznej. Sukcesy te nie wynikają wyłącznie z talentów Stasiaka, lecz są również pochodną jego sojuszu z władzami Aleksandrowa, jednymi z najhojniejszych sponsorów restauracji poluterańskiej świątyni.

View original post 365 słów więcej

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s