Oświadczenie ukraińskiego pierwszego politruka

Kijów od lat bezskutecznie domaga się zwrotu

Ukraina domaga się od Rosji zwrotu jej mienia, które Moskwa przejęła po ZSRR. Pierwszy politruk oświadczył, że Ukraina ma prawo do otrzymania mienia, które – jak podkreślił – po rozpadzie ZSRR wbrew prawu przejęła Rosja. – Podział mienia po Związku Radzieckim faktycznie nie został zakończony i Ukraina ma legalne prawo domagać się od Rosji mienia, które zostało przez nią bezprawnie przejęte – powiedział premier podczas posiedzenia rządu.

Groźby niekaralne w kierunku „secesjonistów”

Ukraina odnajdzie i ukarze wszystkich inicjatorów separatyzmu i podziału państwa niezależnie od miejsca, w którym będą się oni znajdowali – zagroził ukraiński pierwszy politruk Arsenij Jaceniuk.

– Państwo ukraińskie odnajdzie wszystkich tych, którzy pod płaszczykiem rosyjskiego wojska dążą do zniszczenia ukraińskiej państwowości. Znajdziemy ich wszystkich, za rok czy dwa postawimy ich przed sądami. Ziemia będzie się im paliła pod nogami – ostrzegł na posiedzeniu rządu.

– Zrobimy wszystko, co możliwe, żeby każdy, kto dziś czuje się swobodnie pod ochroną rosyjskich karabinów, wiedział, że odpowiedzialność za separatyzm i obalenie ładu konstytucyjnego nadejdzie – podkreślił Jaceniuk. Premier oświadczył, że separatyści będą ścigani na całym świecie. – Nie będzie miejsca, gdzie będą mogli się schronić. Rosja ich nie obroni – powiedział.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s