Gorbi demokratą ?

Ostatni przywódca ZSRR Michaił Gorbaczow z zadowoleniem przyjął wyniki referendum na Krymie w sprawie jego przyłączenia do Rosji.
Gorbi
– Jeśli Krym w swoim czasie został połączony z Ukrainą zgodnie z prawem radzieckim (…) bez pytania o zdanie jego mieszkańców, dziś mieszkańcy postanowili skorygować ten błąd. To należy powitać z zadowoleniem, a nie zapowiadać sankcje – powiedział cytowany przez Interfax były prezydent ZSRR.
– Aby zatwierdzić sankcje, konieczne są bardzo poważne powody. Sankcje muszą być poparte przez ONZ – dodał Gorbaczow. – Wyrażenie woli przez naród Krymu i jego reintegracja z Federacją Rosyjską nie jest wystarczającym powodem.

Źródło : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114912,15621406,Krym_chce_do_Rosji__Swiat_odrzuca_wyniki_referendum,,,795614.html

Na Ukrainie działa pierwszy w XXI w. rząd, w którym zasiadają faszyści – mówił w niemieckim radio WDR 5 Günther Verheugen, były komisarz UE ds. rozszerzenia i niegdyś prominentny polityk SPD.

Były minister obrony Ukrainy Anatolij Hrycenko zastanawia się na Facebooku:

„Ameryka wspiera Ukrainę, blokując majątek i konta Medwedczuka [oligarcha, szara eminencja władzy Janukowycza, szef administracji prezydenta z czasów Leonida Kuczmy] – sama Ukraina nie blokuje.
Europa wspiera Ukrainę, blokując majątek i konta braci Kleujewów – sama Ukraina nie blokuje. Starszy Klujew [Andrij, były wicepremier, szef administracji Janukowycza od 24 stycznia do 25 lutego, jeden z negocjatorów z Majdanem] spaceruje sobie po korytarzach Rady Najwyżej i ponoć nawet chce zrobić jakieś koło poselskie. Czy wszystko jest w porządku i tylko ja jeden czegoś nie rozumiem?”

A co tu rozumieć ? Do tego doszło, że były pierwszy sekretarz KC KPZR, stał się uczciwym demokratą; zaś tak zwani „demokratyczni” politycy zachodu zachorowali na gorączkę krymską (odmiana filipińskiej) i najwyraźniej myli im się prawdziwa demokracja z anarchią, a prawdziwe bezprawie z tak zwaną „demokracją” oraz złośliwa zemsta z sankcjami prawnymi. Jeśli tak dalej pójdzie, to gotowi są doprowadzić do humanitarnych (a jakże) czystek etnicznych na „Wolnej” Ukrainie i pogonić Rosjan precz, skoro głupki jedne nie chcą widzieć w bandzie neofaszystów grzecznych aniołków.

SyøTroll

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s